الکسا

معرفی روش های افزایش رتبه الکسا

امروزه به دلیل گستردگی اینترنتی و توجه به زیر ساخت های آن در همه جای کشور بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به دنبال راهی برای افزایش رتبه الکسا خود هستند. چون از این طریق می توانند به منبع درآمد خوبی برسند. این رتبه براساس محبوبیت و برتری سایت ها نسبت به هم ارتقا می یابد.

 

الکسا چیست؟

الکسا چیست

 

الکسا در واقع، سیستم رتبه بندی جهانی برای وب سایت ها براساس میزان محبوبیت آن هاست. هر چقدر رتبه الکسا کمتر باشد، نشان دهنده میزان محبوبیت بیشتر این وب سایت در بین کاربران است. این رتبه بندی را فعالیت اخیر سایت ها را به صورت تنظیم جهانی نشان می دهد.

 

سیستم رتبه بندی الکسا چگونه است؟

سیستم رتبه بندی الکسا

 

این سیستم به این شکل عمل می کند که میزان بازدید های روزانه سایت و تعداد کاربران را در طی سه ماه گذشته مورد بررسی قرار می دهد و به این شکل رتبه سایت در الکسا مشخص می شود. نکته حائز اهمیت این است که بر اساس الگوریتم های الکسا اگر بازدید کننده ای در روز چند بار به یک سایت مراجعه کند، فقط یک بازدید برای آن کاربرد حساب می شود.

الکسا با استفاده از اطلاعات دریافتی از تولبار الکسا و هم چنین بررسی بازدید از صفحات، سایت ها را رتبه بندی می کند. پس هر چقدر در روز بازدید کننده مجزای بیشتر و از منابع مختلف داشته باشید، به بهبود رتبه الکسا کمک بیشتری می کند.

 

چگونه با سیستم الکسا شروع کنیم؟

اگر از اینترنت اکسپلورر ( Internet Explorer ) استفاده می کنید. نوار ابزار الکسا را دریافت کرده و نصب کنید. اگر از فایر فاکس استفاده می کنید، افزونه مربوطه را در فایرفاکس را دریافت و بعد آن را نصب کنید. سپس وب سایت خود را به عنوان صفحه خانگی ( Home Page قرار دهید.

پیشنهاد ما این است که از بهتر است برای افزایش رتبه الکسای خود از نوار ابزار فایر فاکس استفاده کنید و به کارکنان خود بخواهید که الکسا را نصب کنند.

 

افزایش رتبه الکسا با روش ثبت سایت در الکسا

افزایش رتبه الکسا با روش ثبت سایت در الکسا

 

برای ارتقا رتبه الکسا باید سایت خودتان را در سیستم الکسا به ثبت برسانید. برای این کار می توانید از پلن رایگان الکسا استفاده کنید. مزایای ثبت سایت در الکسا شامل موارد زیر می شود:

 • عنوان و توضیحات وب سایت شما در الکسا نشان داده می شود
 • به شما امکان دسترسی به پنل مدیریتی برای مشاهده آمار سایت تعداد دانلود و دفعات استفاده از آن داده می شود
 • بخش نظرات کاربران در قسمت پیش ‌نمایش (Preview) به نمایش در می آید و قابل دیدن می شود.

 

چگونه رتبه الکسا را افزایش دهیم ؟

چگونه رتبه الکسا را افزایش دهیم ؟

برای بهبود رتبه الکسا و نحوه افزایش رتبه الکسا باید به موارد زیر توجه کنید:

 • تولید محتوای منحصر به‌ فرد و جذاب

یکی از راه های افزایش رتبه الکسا در سال 2021 تولید محتوای جذاب و کاربردی است. تولید محتوا هم باعث بهبود سئوی سایت شما و هم افزایش رتبه الکسا می شود. برای همین بهتر است که محتوایی را بسازید که بسیار کاربردی باشد و با انتخاب کلمات کلیدی مناسب، بتوانید ترافیک بیشتری جذب کنید. محتوای شما می تواند در قالب متن ویودیو پادکست باشد.

 • دریافت ترافیک ورودی مستقیم و ارگانیک

جذب ترافیک ارگانیک یکی از راه های افزایش رتبه در الکسا برای سایت شما محسوب می شود. وب سایت شما این ترافیک مستقیم را می تواند از طریق موتورهای جست و جو  به دست بیاورد. هم چنین، از طریق ایمیل مارکتینگ می توانید در پیام خود آدرس وب سایت تان را به شکل یک صفحه ورود درج کنید. به این ترتیب، کاربر با یک کلیک روی آن مستقیم سر از سایت شما در می آورد.

 • استفاده از دیجیتال مارکتینگ

یکی از روش های افزایش رتبه الکسا بازاریابی دیجیتال است که برای کاهش رتبه الکسا هم روش موثری می باشد. با استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می توانید تبلیغات زیادی انجام دهید و رتبه الکسا خود را ارتقا بخشید.

 • به‌ روزرسانی مداوم سایت

برای دریافت بک لینک های بیشتر محتوای جدید تولید کنید. هم چنین می توانید با زمان بندی منظم انتشار محتوا رتبه الکسا خود را افزایش دهید. چون کاربرد پیگر سایت شما می شوند و هر روز و در زمان معین منتظر خواندن محتوای شما می باشد. این یکی از روش های موثر برای افزایش رتبه الکسا برای وبسایت شماست.

 • بهبود بخشیدن متادیتای سایت

یکی دیگر از راهکارهای چگونگی افزایش رتبه الکسا متادیتا شامل عنوان صفحه و توضیحات متادیسکریپشن می شود؛ پس عناوین و متا یا توضیحات سایت خود را با بهره گیری از کلمات کلیدی مناسب و جذاب بنویسید.

 • بک لینک‌ باکیفیت

رپورتاژ آگهی محتوای خود را انتشار دهید تا بتوانید بک لینک های موثری به دست بیاورید. با دریافت بک لینک های بیشتر رتبه الکسا شما افزایش می یابد.

 • ثبت نام در تغذیه کننده‌ های RSS

این تغذیه کننده ها پیغام ها شما را پخش می کنند تا به این شکل خوانندگان بیشتری جذب سایت شما شوند. از همه مهم تر استفاده از تغذیه کننده های RSS یک راه عالی برای افزایش رتبه بندی الکسا محسوب می شود.

 • استفاده از شبکه‌ های اجتماعی

می توانید در الکسا برای سایت خود نوار ابزار اختصاصی درست کنید و لینک صفحات اجتماعی خود را روی آن قرار دهید و این نوار ابزار را برای دانلود کاربرانتان روی وب سایت خود بگذارید.

با محبوبیت و استفاده از تبلیغات شبکه های اجتماعی خوانندگان بیشتری به سمت وب سایت شما هدایت می شود و این می تواند به طرز چشم گیری رتبه الکسای شما را افزایش می دهد.

 • استفاده از widget‌ و تولبار الکسا

استفاده از ویجت‌ها و تولبار  الکسا یکی از اساسی ترین راه های افزایش رتبه الکساست. هر کلیک روی Widget باعث افزایش یا بهبود رتبه الکسا شما می شود. با این کار وب سایت خود را به عنوان Home Page در جستجوگر اینترنتی خود، قرار دهید. این نوار ابزار راهی برای پیوند به سایت الکسا و آمازون و کاربرانی که با سایت شما در ارتباط اند، می شود.

 

مزایا افزایش رتبه الکسا

مزایا افزایش رتبه الکسا

راه های کاهش رتبه الکسا در واقع راهکارهای برای بهبود و افزایش رنک الکسا محسوب می شوند. هر چه عدد رتبه شما در الکسا کوچک تر باشد، یعنی رتبه الکسای شما بهتر و بیشتر است. مزایای ارتقای رنک در الکسا شامل موارد زیر می شود:

 • جلب توجه مخاطبان هدف

رتبه السکای شما برابر است با افزایش میزان بازدیدکنندگان از سایت شما؛ بنابراین از راه فروش و تبلیغات یا انتشار محتوای جذاب می توانید به درآمد بیشتری دست یابید.

 • ماندگاری بیشتر بازدید کنندگان در سایت

رتبه بندی الکسا به شما کمک می کند که سایت شما بازدید بیشتری داشته باشد. با ماندگاری بیشتر بازدیدکنندگان در سایت شما و بک لینک هایی که دریافت می کنید، اعتبار سایت شما بالا می رود. این کار باعث می شود که با انتشار پست های میهمان به یک منبع موثق تبدیل شوید.

سخن آخر

آژانس دیجیتال مارکتینگ آوانوس با برخورداری از تیم جوان متخصص و جلب رضایت مشتریان در طی 15 سال فعالیت، بستری حرفه ای برای ارتقای رتبه الکسای سایت شما فراهم کرده است. اجرای بهینه سازی السکای سایت توسط آوانوس باعث می شود تا تعداد بازدیدکنندگان سایت بیشتری داشته باشید، ترافیک بیشتری جذب کنید با هر کلیک روی تبلیغات هزینه بیشتری دریافت کنید.

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!