تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی

آیا می دانید تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی در چیست؟

در ابتدا بهتر است با تعریف هر کدام از آن ها آشنا شوید تا بتوانید تفاوت سایت فروشگاهی و شرکتی را بهتر درک کنید.

سایت‌ شرکتی چیست؟

امروزه به دلیل گستردگی اینترنت و کمک آن به راحتی زندگی بشر امکانات فراوانی در سایت ها پدید آمده است. سایت های اینترنتی معتبرترین معرف کسب و کارها هستند. این سایت ها زمینه را برای بیزینس های اینترنتی فراهم می کنند.. ما در این مقاله قصد داریم به تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی بپردازیم.

از سایت های شرکتی معمولا برای ارائه نمونه خدمات و محصولات شرکت استفاده می کنند. در بیشتر سایت های شرکتی هدف فروش محصولات یا ارائه خدمات نیست؛ بلکه فقط هدف اصلی معرفی آن ها می باشد.

 

سایت شرکتی

سایت فروشگاهی چیست؟

این نوع سایت در واقع کامل ترین نوع سایت هستند. در دسترس نبودن فروشگاه در شهر یا نزدیک محل زندگی و زمان بر بودن خرید های حضوری زمینه مطلوبی را برای راه اندازی سایت های فروشگاهی فراهم کرده اند.

سایت های فروشگاهی فرآیند خرید را ساده تر کرده اند. تنها با یک کلیک می توانید آن چه که نیاز دارید را از این سایت ها خریداری کنید.

 

سایت فروشگاهی

مهم ترین ویژگی سایت فروشگاهی

 

مهم ترین ویژگی سایت فروشگاهیاین که شما چگونه کسب و کار فروشگاهی خود را معرفی کنید، یکی از عوامل موثر در موفقیت شماست. البته این سایت ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که شامل موارد زیر می شوند:

 • سادگی در طراحی

طراحی ساده سایت باعث می شود که کاربر استفاده راحت تری از آن داشته باشد و بتوانید به خوبی با سایت شما ارتباط برقرار کند. اگر کاربرد نتواند با محیط سایت شما ارتباط برقرار کند ترجیح می دهد که سایت دیگری را برای خرید انتخاب نماید.

 • امنیت فروشگاه

اعتماد کاربر اصلی ترین عامل برای جذب مشتریان همیشگی است. خرید از سایت های فروشگاهی نیازمند وارد کردن اطلاعات حساب بانکی است؛ برای همین یکی از اصلی ترین ویژگی های سایت فروشگاهی امنیت درگاه پرداخت بانکی آن به شمار می رود.

 • پیشنهاداتی برای تخفیف

سایت های فروشگاهی با هدف معرفی محصول یا ارائه قیمت مناسب و نقد و بررسی این محصولات در اینترنت فعالیت می کنند. شما می توانید با صرفه جویی در هزینه های مشتری نیز پیشنهاداتی برای تخفیف در سایت خود درج کنید.

 • ارتباط آنلاین با مشتری

کاربر باید بتواند در هنگام خرید ابهامات خود را با اپراتور برطرف کند. شما از طریق لیست قیمت کالاهای محبوب یا تخفیفات روز می توانید با مشتری ارتباط آنلاین داشته باشید و به این شکل موفقیت کسب و کار خود را تضمین کنید.

حال که از ویژگی سایت های فروشگاهی اطلاع پیدا کردید، برای درک بیشتر فرق سایت فروشگاهی و سایت شرکتی به بررسی تعریف و بررسی ویژگی های سایت شرکتی می پردازیم.

 

مهم ترین ویژگی سایت های شرکتی

 

مهم ترین ویژگی سایت های شرکتی

مانند سایت های فروشگاهی سایت های شرکتی هم ویژگی های خاص خود را دارند که تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی را بیشتر نشان می دهند. این ویژگی ها شامل موارد زیر می شود:

 • جذابیت محتوا

جذابیت ظاهری و محتوای مناسب دو عوامل اصلی در ساخت یک وب سایت شرکتی هستند. چکیده ای از فعالیت، اهداف شرکت یا اطلاعات تماس در صفحه اصلی سایت به کاربر کمک می کند که در همان زمان ورود به سایت بتواند به راحتی به اطلاعات شرکت شما دست پیدا کند.

 • پاسخگوی تلفنی

برای برقراری و حفظ ارتباط بین مخاطبان و سایت شما پاسخگویی تلفنی یکی از عوامل تاثیر گذار در موفقیت شرکت شما محسوب می شوند. هم چنین عواملی مانند سرعت بالای سایت پشتیبانی فنی و دامنه مطابق با بیزینس و مرورگرهای دیگر نیز در ساخت و تداوم یک سایت شرکتی اهمیت دارند.

 

تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی در چیست ؟

برای اینکه با تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی بیشتر آشنا شوید، باید اصلی ترین تفاوت سایت شرکتی و فروشگاهی را بشناسید . عمده تفاوت این دو سایت در نوع کاربری آنهاست. اهداف سایت های شرکتی بسیار گسترده تر از سایت های فروشگاهی هستند.

این اهداف شامل مطرح شدن برند وسعت کسب و کار و ارتباط بین رقیبان و شرکای تجاری در دنیا می شود.

تفاوت_ سایت فروشگاهی و سایت شرکتی

 • به روز رسانی

به دلیل گستردگی سایت های شرکتی در مقایسه با سایت های فروشگاهی به بروز رسانی های منظم نیاز دارند. سایت های فروشگاهی چون با هدف فروش محصول کار می کنند، نیازی به این امکانات سایت های شرکتی را ندارند. بروز رسانی عمده ترین تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی محسوب می شود.

اما لازمه موفقت وب سایت های فروشگاهی به دست آوردن اعتماد و رضایت مشتری است که این کار با ارائه خدمات خوب و پس از فروش میسر می شود.

 • درگاه پرداخت آنلاین و بانکی

اولین تفاوت سایت شرکتی و فروشگاهی یا امکانات سایت های فروشگاهی در مقابل امکانات سایت های شرکتی درگاه پرداخت بانکی در این سایت فروشگاهی است. در این سایت ها مشتریان یا کاربران محصولات مورد نظر را پیدا و به سبد خریدشان اضافه می کنند. این مشتریان به صورت اینترنتی می توانند حساب خود را از طریق درگاه های بانکی بپردازند.

 • اهمیت امنیت

یکی دیگر از اصلی ترین تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی اهمیت امنیت  است. از آن جایی که سایت های شرکتی مجهز به پرداخت آنلاین نمی باشند، از نظر امنیت هم خیلی مورد توجه نیستند. اما سایت های فروشگاهی از لحاظ امنیت بسیار حائز اهمیت هستند. برای همین به جهت اعتماد سازی دارندگان سایت های فروشگاهی به کسب مجوز اینترنتی و نماد اعتماد الکترونیکی نیاز دارند.

 • نوع طراحی سایت

طراحی و محتوای متنی و بصری سایت ‌های شرکتی حرفه ‌ای ‌تر از سایت‌ های فروشگاهی هستند. در واقع سایت های شرکتی بیان گر اعتبار کسب و کار شرکت هستند. بیشتر سایت های شرکتی به فرم مالی برای مشارکت های مالی و حقوقی و یا مشاوره و فروش محصولاتشان احتیاج دارند.

 • منوی کاربری

تفاوت در منوی سایت یکی دیگر از تفاوت سایت شرکتی و سایت فروشگاهی محسوب می شود. سایت های فروشگاهی از اجزای بیشتری تشکیل شده اند و دسته بندی مناسب در منوی سایت از اهمیت خاصی برخوردار است. منوی سایت باید به طوری طراحی شود که مخاطب را سردرگم نکند و به راحتی او را به هدف مورد نظرش برساند.

 • اهمیت بازار هدف

یک بازار هدف گسترده یکی از اهداف مهم در بازاریابی است. سایت شرکتی می تواند با حضور موثر خود در دسترس کاربران بیشتری قرار بگیرد و  به بازار هدف بزرگتر برسد و مشتریان زیادی را جذب نماید.

این مورد یکی از برجسته ترین تفاوت های سایت شرکتی و فروشگاهی محسوب می شوند.در واقع، سایت های شرکتی تنها برای ارائه اطلاعات فعالیت می کنند؛ اما سایت های فروشگاهی باید بتوانند کسب درآمد خود را نشان دهد.

 • پشتیبانی و ارتباط آنلاین

درست است که پشتیبانی از ویژگی های مشترک هر دو سایت فروشگاهی و سایت شرکتی می باشد. اما اگر هر دو سایت ارتباط آنلاین با کاربر یا مشتری داشته باشند، بسیار ایده آل می شوند.

آنچه باعث تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی می شود آن است که یک سایت فروشگاهی نیاز به پشتیبانی 24 ساعته در هر روز هفته دارد. زیرا به علت نامحدود بودن زمان خرید، پشتیبانی آن نیز باید به صورت نامحدود باشد. در واقع در صورت بروز مشکل در هر وقت از شبانه روز، باید بتوانید به راحتی پاسخگوی مشتری باشید.

 • صفحه درباره ما

یکی دیگر از تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی صفحه درباره ماست . طراحی سایت های شرکتی بسیار خاص تر و صفحات کمتری دارد. برای سایت های شرکتی صفحه درباره ما از اهمیت خاصی برخوردار است اما در سایت های فروشگاهی اهمیت ندارد.  در صفحه درباره ما توضیح کاملی راجع به فعالیت شرکت و صفحات نمونه کار، رزومه جوایز و تقدیر نامه های شرکت آورده می شود.

 • اطلاعات تماس

در سایت های شرکتی خرید اینترنتی صورت نمی گیرد. برای سفارش مشتری نیاز به تماس گرفتن و ارتباط مستقیم با بخش فروش دارد. در این صورت باید اطلاعات تماس در داخل سایت درج شده باشد که کاربر به راحتی بتواند با شرکت شما ارتباط برقرار کند. این امکاناتی که در سایت های فروشگاهی به چشم نمی خورد. البته که یکی دیگر از تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی محسوب می شود.

 

مزایا و معایب سایت فروشگاهی در مقابل مزایا و معایب سایت شرکتی

مزایا و معایب سایت فروشگاهی در مقابل مزایا و معایب سایت شرکتی

تفاوت های سایت فروشگاهی و شرکتی با اطلاع از مزایا و معایب این دو سایت مشخص می شود. در ادامه به مزایا و معایب هر کدام از این دو گروه پرداخته ایم:

مزایای سایت فروشگاهی

 • امکان خرید در هر ساعت از شبانه روز از اصلی ترین مزیت مزایا وب سایت های فروشگاهی محسوب می شوند.
 • می توان روند خرید مشتریان را پیگری کرد و با در نظرگرفتن بیشترین تقاضا و سلیقه آن ها کسب و کار خود را رونق بخشید.
 • هزینه راه اندازی این سایت های فروشگاهی در مقابل سود سرشار آن ها ناچیز است.
 • با حذف واسطه ها و ارتباط مستقیم با مشتریان واقعی، در این سایت محصولات با قیمت مناسب تری به مشتریان عرضه می شود.
 • سهولت در خرید، تحویل سریع و جلب رضایت و اعتماد مشتری در این نوع سایت های فروشگاهی فروش شما را افزایش می دهد.

مزایای سایت شرکتی

سایت های شرکتی هم مزیت های ویژه خود را دارند. مزایای سایت شرکتی در مقایسه با سایت فروشگاهی شامل موارد زیر می شود:

 • اصلی ترین مزیت وب سایت های شرکتی دسترسی به مخاطبان گسترده تر است. به طوری که در این نوع سایت ها محدودیت های مرزی وجود ندارد.
 • در دسترس بودن سایت در تمام روزهای هفته باعث می شود تا کسب و کارتان بیشتر در بین مخاطبان محبوبیت پیدا کند.
  • با بهره گیری از سایت های شرکتی، به روز رسانی اطلاعات و تبلیغات نامحدود امکان پذیر می شود.
 • هزینه که بابت تبلیغات در این نوع سایت ها می پردازید، در مقایسه با بنرهای تبلیغاتی با قیمت های گران بسیار ناچیز است.
 • این سایت های شرکتی فقط به بهانه کسب درآمد نیستند؛ بلکه از نام تجاری و کسب و کارتان محافظت می کنند.
 • هزینه ای که بابت طراحی سایت می پردازید در مقایسه با بازدهی و سود آوری آن بسیار ناچیز است.
 • لینک شدن به سایت های دیگر برند شما را در بین کاربران محبوب و مطرح می سازد.

 

سخن آخر در خصوص تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی

در این مقاله تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی را با هم بررسی کردیم. حال شما با توجه به نوع بیزینس خود باید تصمیم بگیرید که چه نوع سایتی مناسب شماست. راهنمایی در این خصوص توسط افراد کارشناس می تواند در انتخاب نوع سایت برای راه اندازی کسب و کار موفق به شما کمک کند.آژانس دیجیتال مارکتینگ آوانوس آماده ارائه خدمات طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی میباشد.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!